Príbeh Sherlocka Holmesa

Ocitáte sa uväznení v byte 221/B na Baker Street. Dokážete sa včas dostať z pasce zlovestného profesora Moriartyho a zachrániť tak najlepšieho detektíva v dejinách, Sherlocka Holmesa? V tejto hre je pripravená takmer tridsiatka logických úloh, hlavolamov, kódov, či tajných skrýš. Hra je založená na vzájomnej spolupráci a komunikácii, je vhodná aj pre deti avšak skupina musí obsahovať aspoň jedného dospelého. Časový limit je 60 minút. Ste pripravení na dobrodružstvo?

Príbeh:

Celý deň pršalo a vietor v komíne nariekal ako malé dieťa. Sherlock Holmes sedel zamyslený na jednej strane krbu. Úporne listoval svoj index záznamov o najpozoruhodnejších zločinoch a ja, som sa zatiaľ na druhej strane ohňa, začítal do krásnej námorníckej poviedky. Manželka odišla na návštevu k tete, takže som sa na pár dní opäť nasťahoval do svojej starej izby na Baker Street.

„ Obávam sa, drahý Watson, že náš posledný prípad ešte nie je na konci. Potrebujem drobnú pomoc. Budem vám nesmierne vďačný, ak to stihnete včas” povedal mi Holmes a pokračoval v listovaní.

Na neobvyklé úlohy od Sherlocka Holmesa som už bol zvyknutý, ale tento krát odo mňa žiadal priam banálnu záležitosť – pozvať hostí zo zoznamu a osobne ich doprevádzať na popoludňajšiu šálku čaju. Jeho tón hlasu bol však smrteľne vážny a preto som nechcel situáciu podceniť. Vybral som sa do ulíc Londýna.

Napriek nepriaznivému počasiu, boli ulice hlavného mesta pokojné. Niet divu, pred pár dňami sme odhalili kráľa podsvetia. „Profesor James Moriarty sa zohrieva v suchej cele a ja celý premočený, musím naháňať hostí na čaj” pomyslel som si. Bolo to náročné, ale nakoniec sa mi všetkých podarilo nájsť. Všetci stojíte pred dverami bytu 221/B a podľa pokynov ste na ne zaklopali.

  • Od tohto momentu rozhodujete práve Vy, ako bude príbeh ďalej pokračovať. Ponorte sa do fantastického sveta Sira Arthura Conana Doyla a staňte sa na chvíľu legendárnymi postavami, ktoré tento majster spisovateľ vytvoril.

Objednávka na maily escaperoompb@gmail.com alebo na čísle 0907 412 036